Co wybrać domofon czy wideodomofon?

Dom kojarzy nam się z bezpieczeństwem i spokojem. Chcemy go zapewnić swoim bliskim i sobie. Warto zadbać o urządzenia, które nam w tym pomogą. Służą nam do tego domofony i wideodomofony. Zarówno jedne jak i drugie są często wybierane. Zatem na które z nich warto postawić? Wszystko zależy od naszych potrzeb oraz budżetu.

W dzisiejszych czasach dzwonek do drzwi jest wypierany przez nowe technologie. Chcemy mieć większą kontrolę, dlatego wybieramy urządzenia, które umożliwią nam usłyszenie, a nawet zobaczenie, kto chce wejść do naszego domu. Na rynku istnieje szeroki wybór takich sprzętów: od prostych i tanich modeli, po te profesjonalne i specjalistyczne. Oczywiście, wraz ze wzrostem standardów rośnie też cena urządzenia. Szeroki wybór domofonów i wideodomofonów znajdą Państwo w sklepie Montersi.pl pod adresem: https://www.montersi.pl/domofony i https://www.montersi.pl/wideodomofony

domofony

Domofon

Podstawową opcją domofonu jest oczywiście kontakt głosowy z osobą dzwoniącą do drzwi domu. Na rynku możemy znaleźć dwa rodzaje tego typu urządzania. Pierwszy z nich to simplex – oznacza to, że my możemy usłyszeć osobę, która do nas dzwoni, ale ona nie słyszy nas. Drugi to duplex – stosowany o wiele częściej. Umożliwia wzajemne słyszenie się po dwóch stronach domofonu.

Domofony cyfrowe dostępne pod adresem: https://www.montersi.pl/domofony-cyfrowe

W instalacji domofonowej możemy wyróżnić następujące części: część instalowana wewnątrz budynku – unifon, część instalowana przy drzwiach wejściowych lub bramce – bramofon, zamek elektromagnetyczny – dzięki niemu zdalnie otworzymy drzwi lub bramkę, a także zasilacz oraz okablowanie, które umożliwi poprawną pracę całej instalacji.

Domofony analogowe dostępne pod adresem: https://www.montersi.pl/domofony-analogowe

wideodomofon

Wideodomofon

Wideodomofon zapewnia nam dodatkową funkcję oprócz tej dostępnej w domofonie, czyli jak sama nazwa wskazuje – możliwość komunikacji wideo dzięki wbudowanej kamerze. Sygnał w takim wideodomofonie może być przesyłany na odległość do 100 metrów, stąd najczęściej wybierany jest do domów jednorodzinnych. Sprawdzi się zwłaszcza wtedy, gdy nie masz możliwości widzenia drzwi wejściowych z okna.

Koszt instalacji

Zdecydowanie instalacja domofonu jest kilkakrotnie tańsza. Nie sposób jednak porównywać kwestii finansowych, ponieważ wideodomofon zapewni nam o wiele większe bezpieczeństwo, które jest bezcenne. Pamiętaj, by przy zakupie zwrócić uwagę na to czy sprzęt jest oryginalny, sprawdzony i atestowany. Dzięki temu unikniesz przykrych rozczarowań wynikających z wątpliwej jakości urządzenia.

Dalej zastanawiasz się nad wyborem domofonu czy wideodomofonu? Skontaktuj się z profesjonalistami ze sklepu Montersi.pl

 

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]