Używane maszyny CNC – Czy warto w nie inwestować?

Zakup maszyny CNC wiąże się ze sporymi kosztami. Czy warto je ponosić? A może lepiej wybrać używaną maszynę? Warto zadać sobie pytanie czy nowa maszyna różni się dużo od używanej. W poniższym artykule pomożemy ci odpowiedzieć na to pytanie i podjąć odpowiednią decyzję. Lepiej przemyśleć ten wybór wiele razy, żeby później nie żałować zakupu.

Cena a jakość

To często pierwszy i nierzadko decydujący czynnik przy wyborze przez firmę maszyny CNC. Z pewnością dużo tańsze będą maszyny używane. Ale czy będą także w pełni działające? W przypadku maszyny do cięcia nie mamy gwarancji czy nie jest uszkodzona oraz jak długo była używana zanim trafiła w nasze ręce. Jeśli natomiast kupimy nowy sprzęt – w przypadku awarii czy nawet najmniejszej usterki zawsze możemy w ramach gwarancji oddać go w ręce specjalistów, którzy bez dodatkowych kosztów zajmą się serwisem. W przypadku używanej maszyny CNC może okazać się, że zaoszczędzone na kupnie pieniądze będziemy musieli wydać na jej naprawę, ponieważ jest to spory koszt. Ceny sterowników CNC mogą Państwo sprawdzić pod adresem: https://www.ebmia.pl/62-sterowniki-maszyn-cnc Oczywiście, sprzęt może być w pełni sprawny, ale czy warto ryzykować?

maszyna cnc

Certyfikaty

Warto zwrócić uwagę na certyfikaty i oznaczenia CE, które świadczą o wiarygodności produktu oraz informują, że spełnia on wszelkie wymagania UE. Możemy być wtedy pewni, że kupiony przez nas sprzęt przeszedł niezbędne analizy i jest produktem najwyższej jakości. Co w przypadku gdy maszyna CNC posiada takie oznaczenie, ale nie spełnia założonych wymagań? Świadczy to o tym, że oznaczenie CE jest umieszczone nielegalnie. Grozi za to duża kara. Warto zatem z uwagą wybierać produkty i kupować je wyłącznie u wiarygodnych producentów.

Wygląd

Jest to najmniej istotny aspekt, na który z pewnością nie powinniśmy zwracać uwagi. Nasz sprzęt nie ma za zadanie cieszyć naszych oczu, ale działać długo i sprawnie. Wygląd nie ma najmniejszego znaczenia w wykonywanej pracy. Cechy, jakie powinna spełniać dobra maszyna CNC to solidność i niezawodność. Dobry sprzęt ma nam służyć, a nie mieć ładny kolor czy kształt. Nie przejmujmy się tą kwestią.

maszyny cnc

Nowa czy używana?

Sugerując się powyższymi aspektami można wysnuć wniosek, że lepszym pomysłem będzie zakup nowej maszyny. Z pewnością nie oszczędzimy w tym wypadku pieniędzy przy zakupie, ale z pewnością nie wydamy też majątku na niespodziewane naprawy w przypadku zakupu używanej maszyny CNC. Nowa będzie służyła nam przez długie lata. Zakup urządzenia wiodącej marki z odpowiednimi certyfikatami to najlepsza inwestycja.

Części do maszyn CNC znajdą Państwo w sklepie internetowym EBMiA.pl

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 4]