Pompy szlamowe dla Straży Pożarnej

Zawód strażaka jest niezwykle trudny i często wymaga poświęceń. W pracy w Państwowej Straży Pożarnej czy też Ochotniczej Straży Pożarnej najważniejszy jest dobry sprzęt. Pomoże on szybko i skutecznie poradzić sobie z żywiołem ognia i wody. W trosce o bezpieczeństwo Straże Pożarne powinny zadbać zatem o najwyższej jakości aparaturę. W przeciwnym razie podczas akcji ratowniczych może dochodzić do ogromnych strat materialnych oraz uszczerbków na zdrowiu. Praca strażaka jest niezwykle trudna i często wymaga poświęceń.

Woda – niebezpieczny żywioł

Często wydaje nam się, że to ogień jest najniebezpieczniejszym żywiołem i niesie za sobą najwięcej strat. Jednak woda potrafi być równie groźna i często doprowadzać do katastrofalnych skutków. Podtopienie czy zalanie domów to już duże straty, ale wyobraźmy sobie, że podczas powodzi, w których wylewają rzeki potrafią ginąć ludzie. W tym momencie zdajemy sobie sprawę z siły wody. Jednak strażacy zawsze stają na wysokości zadania i starają się zawalczyć o jak najmniejsze straty. Jednym z ich niezbędników jest wtedy pompa szlamowa.

Zastosowanie pompy szlamowej

Pompy szlamowe to sprzęt niezbędny w pracy strażaka. Używane są wtedy, gdy trzeba wypompować ciecze z zawartością ciał stałych takich jak osad, szlam itp. Stosuje się je również w oczyszczalniach ścieków, do usuwania zanieczyszczeń z budynków użyteczności gospodarczej, osuszania podmokłego terenu, a także przy usuwaniu skutków powodzi. Stąd tak duża ich popularność w Strażach Pożarnych i służbach ratowniczych.

motopompa-szlamowa-wt20x-710-lminTechnologia rozwija się w bardzo szybkim tempie i ciągle tworzy nowe rozwiązania. Jednym ze sprzętów szczególnie polecanych strażakom jest pompa szlamowa firmy Koshin KTH 80 X www.strefa998.pl/szlamowe/511-koshin-kth-80-x-1340-l-min-honda.html. Jest ona w stanie bez większego problemu wypompować nawet do 1340 litrów zanieczyszczeń w ciągu tylko jednej minuty! Czas pracy bez tankowania wynosi około 2,5 godziny. Takie urządzenie jest w ciągłej eksploatacji, dlatego charakteryzuje się niezwykłą trwałością. Dzięki temu może służyć strażakom na dłużej.

W naszym sklepie internetowym www.strefa998.pl znajdziesz wiele rodzajów pomp – nie tylko pompy szlamowe, ale także elektryczne oraz zestawy wysokociśnieniowe gotowe do montażu na aucie. Oprócz tego oferujemy szeroki wybór sprzętu oraz umundurowania dla strażaków, a także akcesoria pożarnicze niezbędne Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. W razie wątpliwości służymy pomocą. Zapraszamy serdecznie.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]