Jaką mikrofalówkę z grillem wybrać

Trudno wyobrazić sobie lato bez grilla. Co jednak zrobić w przypadku, kiedy nie dysponujemy dużym ogrodem lub tarasem, gdzie moglibyśmy zorganizować przyjęcie z grillowanymi potrawami w roli głównej? Z pomocą przychodzą niezastąpione kulinarne technologie.

Chrupiące warzywa, krucha i soczysta pierś kurczaka, przypieczone szaszłyki – nic bardziej nie przypomina smaków lata, niż pyszne, grillowane potrawy. Nie zawsze mamy jednak możliwość przygotowania dań na klasycznym, węglowym grillu. Warto skorzystać wtedy z praktycznych funkcji kuchenek mikrofalowych, dzięki którym mięso czy warzywa przyrządzimy równie smacznie, jak na tradycyjnym ruszcie.

 

Barbecue w kuchennym zaciszu

Jeśli chcemy przygotować grillowane potrawy w domowych warunkach, warto wyposażyć kuchnię w mikrofalówkę z funkcją grilla. Rozwiązanie dostępne jest na przykład w urządzeniach Samsung. W modelu MG23K3575AS zastosowano dodatkowo opcję Heat Wave Grill, dzięki której równomiernie opieczemy swoje ulubione potrawy. Na czym polega ta technologia? W trakcie pracy urządzenie korzysta z trzech sposobów podgrzewania jednocześnie – grilla, odbicia ciepła i cyrkulacji gorącego powietrza. W efekcie jedzenie przygotowane w mikrofalówce jest równo wypieczone i przyrumienione.

MG23H3115NK

Smaczne i chrupiące

W mikrofalówkach Samsung znajdziemy jeszcze inną funkcję, która dodatkowo ułatwi grillowanie potraw. Mowa o Crusty Cook, czyli programie umożliwiającym opiekanie na chrupko. Za pomocą praktycznego talerza Crusty, na którym układamy ulubione przysmaki, możemy przygotować opieczone z każdej strony dania, nawet bez użycia tłuszczu. Docenią to z pewnością miłośnicy pizzy, domowych frytek czy tostów. Talerz Crusty dostępny jest m.in. w modelu MG23H3125NK.

Podczas letnich przyjęć, kiedy przygotowujemy wiele potraw dla wszystkich gości, niezastąpiony może okazać się tryb Keep Warm. Dzięki niemu dania, które chcemy podać, będą miały idealną temperaturę i smak, a przy tym nie spędzimy długich godzin na doglądaniu mięsa, warzyw i innych grillowanych specjałów.

Kuchenka mikrofalowa z grillem to nie tylko alternatywa dla wakacyjnego grillowania na świeżym powietrzu – to także możliwość przywołania smaków lata, np. w środku zimy. Wystarczy kilka ulubionych produktów i odrobina kreatywności, aby stworzyć przepyszne danie, jak z prawdziwego grilla.

Źródło: http://wybierzagd.com.pl/newsy-agd/2598-grill-w-mikrofalowce

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]