Jak poprawić koncentrację przed egzaminem – moja historia

Dzisiaj chcę się z wami podzielić swoją krótką historią o tym, jak udało mi się szybko i skutecznie opanować naprawdę ogromny materiał na egzamin z prawoznawstwa. Moja historia dowodzi, że każdy może poprawić swoje zdolności do koncentracji.

Zawsze dobrze się uczyłem i nigdy nie musiałem stosować pomocy typu tabletki na koncentrację. Studiuję prawo, a historia wydarzyła się na pierwszym roku. To były moje początki, pierwsza w życiu sesja egzaminacyjna, ogromna ilość materiału z prawoznawstwa do opanowania, do tego stres. W końcu na prawoznawstwie wyłożyło się naprawdę wielu pierwszoroczniaków.

Trudny egzamin i jakoś to będzie? Niestety nie

Nie jestem niestety z tych, co regularnie powtarzają materiał. Do tego dochodziło życie towarzyskie – wiadomo, mieszkanie na stancji, znajomi, imprezki. A sesja? Wydawała się zawsze odległa. Jakoś to będzie – myślałem sobie. Trzy tygodnie przed egzaminem postanowiłeś zasiąść do nauki. Niestety –zupełnie mi nie szła.

Zaczynałem czuć, że mam problemy z pamięcią i coraz bardziej się denerwowałem. Wszystkie te definicje, formułki – zupełnie nie mogłem ich zapamiętać. Do tego wciąż dochodziły bieżące ćwiczenia na uczelni, kolokwia, a ze znajomymi też od czasu do czasu chciałem się spotkać. Czułem, że będę potrzebował czegoś więcej niż tylko ślęczenie nad książkami do późna w nocy. Zacząłem szukać w Internecie.

Czy tabletki na koncentrację pomogły mi w nauce?grinday-mind-up

Wpisywałem hasła typu „mam problemy z pamięcią”, „jak poprawić zapamiętywanie przed egzaminem”, „co na poprawę koncentracji suplementy” itd. W końcu jeden z odnośników przeniósł mnie do sklepu Grinday.com. Trafiłem na tabletki na koncentrację Mind Up https://www.grinday.com/pl/sklep/12-mind-up-enegry-for-mind.html. Producent oczywiście pisał o samych korzyściach ich przyjmowania, że poprawiają koncentrację, zwiększają jasność i szybkość myślenia, likwidują negatywne skutki stresu, redukują zmęczenie psychiczne i fizyczne.

Pomyślałem sobie – czemu nie? Tej metody na poprawę pamięci przed egzaminem jeszcze nie próbowałem. W końcu tabletki na koncentrację to zawsze lepsze wyjście niż pite przeze mnie w ilościach hurtowych energetyki. Zamówiłem jedno opakowanie na próbę i wiecie co? Tabletki na koncentrację Mind Up okazały się strzałem w dziesiątkę.

Tuż przed egzaminem poprawiła mi się koncentracja

Szybko zauważyłem, że mogę się skupić na nauce, zapamiętywanie przychodzi łatwiej i nawet idąc do sklepu byłem w stanie przypomnieć sobie powtarzany przed kilkoma godzinami materiał. Czułem, że mój mózg zapamiętuje coraz więcej informacji z podręcznika. Przy tym nie miałem problemów ze snem, co niestety często mi się wcześniej zdarzało.

Tabletki na koncentrację Mind Up przyjmowałem do posiłku, dwa razy dziennie przed około 10 dni. W dniu egzaminu byłem już całkiem spokojny – czułem, że wiadomości w mojej głowie są usystematyzowane i utrwalone. Wiedziałem, że poradzę sobie z odpowiedzią na pytana otwarte oraz w teście. Liczyłem na trójkę plus, po cichu na czwórkę. I zgadnijcie – prawoznawstwo zdałem na 5!

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]