Jak dbać o biżuterię ze stali chirurgicznej? Poradnik

Jak dbać o biżuterię ze stali chirurgicznej Poradnik

Biżuteria ze stali chirurgicznej, inaczej zwanej nierdzewną lub jubilerską cieszy się rosnącą popularnością wśród kobiet w każdym wieku. Tego typu ozdoby mają wiele atutów – pięknie się prezentują, są odporne na uszkodzenia i czynniki środowiskowe, nie uczulają, a przy tym cechują się o wiele niższymi cenami niż złota czy srebrna biżuteria. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje i rady dotyczące pielęgnacji kolczyków, naszyjników czy pierścionków ze stali nierdzewnej.

Dlaczego biżuteria ze stali chirurgicznej nie czernieje?

W przeciwieństwie do srebrnej biżuterii, ozdoby ze stali chirurgicznej nie czernieją. Jest to możliwe dzięki obecności chromu, który sprawia, że nasze kolczyki, naszyjniki czy pierścionki przez długi czas będą lśniły i zachowają swój kolor. Stal nierdzewna jest także materiałem niezwykle odpornym na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania oraz działanie korozji. Dzięki temu biżuteria ze stali doskonale się prezentuje nawet po wielu latach użytkowania. Szeroki wybór tego typu produktów odnajdziemy w hurtowni biżuterii, takiej jak Xuping

Biżuteria ze stali chirurgicznej czy złota – która jest lepsza?

Wiele osób staje przed dylematem, czy zdecydować się na biżuterię złotą czy z pozłacanej stali chirurgicznej. Pierwszy wariant cechuje się znacznie wyższą ceną, jednak nie świadczy to o większej trwałości czy piękniejszym wyglądzie – wręcz przeciwnie. Stal nierdzewna jest wytrzymałą, estetyczną oraz tańszą alternatywą dla złotej biżuterii, a przy tym ma szereg zalet – jest odporna na działanie detergentów i wody, nie zmienia koloru i nie ulega korozji. Zdecydowanie warto więc sięgnąć po te wyjątkowe ozdoby, które możemy kupić w hurtowni z biżuterią ze stali chirurgicznej.

Jak przechowywać sztuczną biżuterię?

Biżuterię należy przechowywać w specjalnie do tego przeznaczonym miejscu, takim jak pudełko lub szkatułka wyściełana zamszem, satyną lub innym delikatnym materiałem. Jeżeli mamy taką możliwość, starajmy się każdą ozdobę umieścić w oddzielnej przegródce. Zapobiegnie to splątaniu różnych elementów biżuterii.

Jak czyścić sztuczną biżuterię?

Biżuteria ze stali chirurgicznej nie wymaga specjalnej pielęgnacji i zachowuje niezmieniony wygląd przez długi czas. Kiedy chcemy wyczyścić ozdoby, wystarczy naszykować naczynie z ciepłą wodą oraz odrobinę detergentu – płynu do prania lub mycia naczyń. Możemy po prostu wypłukać biżuterię lub wspomagać się zwilżoną miękką szczoteczką. W przypadku sztucznych ozdób warto przy czyszczeniu użyć sody oczyszczonej.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]