Czy warto kupować sprzęt AGD w internecie?

O tym, że handel w internecie stale się rozwija, nie musimy chyba nikomu mówić. Media regularnie ze wszystkich stron bombardują nas informacjami na ten temat. Rozwój technologii oraz kolejne prawne udogodnienia związane z zakupami na odległość sprawiają, że popyt na towar oferowany przez sklepy online stale się powiększa. Nie inaczej jest ze sprzętem AGD, choć część z nas nadal ma opory przez złożeniem zamówienia na pralkę czy lodówkę przez internet. Czy jest się czego obawiać?

Budowanych latami nawyków trudno się pozbyć, więc zrozumiałym jest, że ktoś, kto do tej pory zawsze kupował domowy sprzęt oglądając go przed zakupem i dyskutując twarzą w twarz z obsługą, będzie miał trudności z przestawieniem się na podejmowanie decyzji przez ekranem komputera. Warto jednak się przełamać – zakupy online posiadają szereg zalet i udogodnień. Wśród najważniejszych możemy wymienić:

  • Oszczędność czasu
  • Dostęp do informacji
  • Możliwość porównania cen
  • Niższe ceny
  • Dostęp do specjalnych promocji
  • Wygoda
  • Możliwość zwrotu towaru

 

Klik! I kupujesz kiedy chcesz

Zakup ciężkiego sprzętu tradycyjną drogą to nierzadko solidna wyprawa. Nie każdy mieszka w centrum dużego miasta, mając pod nosem szereg galerii handlowych. Czasem trzeba dojechać, a nie wiemy przecież, jak prezentuje się asortyment danego sklepu. Być może konkurencja ma większy wybór lub atrakcyjniejsze ceny?

W internecie nie doświadczymy tego problemu. Wejście na stronę sklepu zajmuje nam dosłownie kilka sekund. Podobnie jak odwiedzenie konkurencji. W krótkim czasie możemy zapoznać się więc z ofertą kilku sprzedawców. Nie musimy nawet być w domu przed komputerem – wystarczy smartfon z dostępem do Internetu. Dokonanie samego zakupu również nie trwa długo, jeśli już zdecydujemy się na konkretny model. Wystarczy wpisać swoje dane, a następnie dokonać płatności, np. przelewem online. Sprzęt zostanie nam dostarczony pod drzwi, a w niektórych przypadkach (w zależności od oferty sklepu), może zostać także wniesiony, zamontowany i przetestowany.

Czas, jaki zaoszczędzimy, możemy wykorzystać na dogłębne zapoznanie się z charakterystyką interesujących nas produktów. Wszak dostęp do informacji w sieci mamy ogromny. Produkty mają szerokie opisy w poszczególnych sklepach, a podejmując decyzję, nie musimy być skazani jedynie na siebie. W sieci istnieje bowiem mnóstwo miejsc, w których internauci wymieniają się opiniami na temat użytkowanego sprzętu. Możemy więc upewnić się, czy sklep, w którym zamierzamy dokonać zakupu, jest wiarygodny, a sprzęt – wysokiej klasy.

Czas to pieniądz

Skoro już o porównywaniu mowa, to nieodłącznym pomocnikiem każdego doświadczonego klienta sklepów online są porównywarki cenowe. Specjalne portale, które pokażą nam, jak poszukiwany przez nas produkt prezentuje się cenowo w różnych sklepach. W ten sposób, mamy dużo większe szanse na to, że nie przepłacimy. Inna sprawa, że ceny w internecie z zasady bywają niższe – odpada bowiem koszt utrzymania powierzchni, personelu itp.

Dodatkowym udogodnieniem w kontekście kosztów jest dostęp do różnych, dedykowanych promocji, niekoniecznie obecnych w sklepach stacjonarnych. Sprzedawcy internetowi prześcigają się w walce o klienta, zapewniając dodatkowe korzyści, jak gratisy czy kody rabatowe. W sieci znajdziemy nawet specjalne strony, które zbierają akcje promocyjne sklepów w jednym miejscu, dzięki czemu możemy spokojnie wybierać spośród ciekawych ofert.

Bezpieczne zakupy

Zakupy na odległość z wiadomych przyczyn wiążą się z większym ryzykiem. Tak naprawdę nie wiemy bowiem, z kim mamy do czynienia. Nie widzimy osoby, która nam sprzedaje towar, nie mamy pewności czy i w jakim stanie sprzęt do nas dotrze. Właśnie dlatego prawo dodatkowo chroni konsumenta kupującego przez internet. Przede wszystkim, wszyscy myślący o nabyciu sprzętu AGD online powinny zdawać sobie sprawę, że towar mogą zwrócić, bez konieczności podania przyczyny, w ciągu 14 dni od dokonania zakupu. Nie musimy się więc obawiać, że sprzęt, którego nie obejrzeliśmy na żywo, nie będzie nam się podobał tak jak na zdjęciach i utkniemy z niechcianym produktem.
Produkty zakupione przez internet objęte są także standardową gwarancją, którą w wielu przypadkach możemy przedłużyć (producenci często decydują się na organizację promocji, umożliwiającej otrzymanie za darmo gwarancji np. na 5 lat).

Werdykt wydaje się jednoznaczny. O ile chęć obejrzenia sprzętu gołym okiem oraz bezpośrednia interakcja ze sprzedawcą są bez wątpienia atutami zakupów tradycyjnych i dla wielu konsumentów mogą okazać się decydujące, o tyle handel internetowy niesie ze sobą tyle zalet oraz udogodnień – zarówno czasowych jak i finansowych – że zdecydowanie warto z takiej opcji skorzystać. Nie przypadkowo sprzedaż online tak dynamicznie się rozwija. Ryzyko w dzisiejszych czasach jest bardzo niewielkie, a dostęp do informacji na tyle spory, że jeśli rzetelnie przeprowadzimy proces decyzyjny, to powinniśmy być zadowoleni z rezultatu.

Źródło: http://wybierzagd.com.pl/newsy-agd/2581-czy-warto-kupowac-sprzet-agd-w-internecie

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]